Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi projesi hayata geçiyor

Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi projesi hayata geçiyor

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan “Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi” projesinin sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

ABONE OL
Mart 4, 2022 19:04
Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi projesi hayata geçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) Güdümlü Proje Desteği kapsamında destek almaya hak kazanan, Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü’nün, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Odası, Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Sanayi Odası ortaklığı ile başvurduğu Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi Güdümlü Projesi’nin sözleşme imza töreni yapıldı.

Denizli OSB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek imza törenine; Denizli Valisi ve GEKA Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan ve OSB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Törende konuşan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu, projenin sanayiye ve kente hayırlı olmasını diledi, destek verenlere teşekkür etti.

ANA ELEMAN İHTİYACI KARŞILANACAK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, projenin istihdamı arttırmak, kaliteli ana eleman yetiştirmek ve sektörün ana eleman ihtiyacını karşılamak adına önemli olduğunu belirterek, “Şehrimiz için çok değerli bir projeye birlikte imza atıyoruz. Sanayi sektöründü ana eleman ihtiyacının karşılanması noktasında zorluklar yaşanıyor. İstihdamı arttırmak, kaliteli ve yetişmiş gençlerimizi iş sahibi yapabilmek ve iş dünyasına ana eleman ihtiyacını karşılamak adına bu projeyi çok önemsiyoruz” dedi.

BU İMZALAR ÇOK ANLAMLI

Denizli Valisi Ali Fuat Atik de, Denizli’ye güzel bir hizmet için hep birlikte adım atıldığını ifade ederek, “İnşallah bu atacağımız adım hayırlara vesile olur. Şehrin dinamikleri olarak Denizlili gençlerimiz ve sanayicilerimize katkı sağlayacağımız için atacağımız bu imzalar benim için anlamlı bir hale geldi. Umarım güzel sonuçlar alırız” dedi.

Konuşmaların ardından Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi Güdümlü Projesi’nin sözleşmesi imzalandı.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.