Denizli MHP’den Davutoğlu’na kınama

Denizli MHP’den Davutoğlu’na kınama

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Denizli’ye yaptığı ziyaretinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerini kınayarak, “Toplumu ayrıştırıcı, kin ve nefrete yönelik söylemleriyle devletin temellerine yönelik saldırılar yapan bu şahsın, milletimizden uzaklaştığı aşikardır” dedi.

ABONE OL
Mart 4, 2022 19:02
Denizli MHP’den Davutoğlu’na kınama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün partisinin Denizli il kongresine katıldı. Denizli Esnaf Sarayı Konferans Salonu’nda partisinin olağan il kongresine katılan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik açıklamalarda bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, yazılı bir açılama yaparak Davutoğlu’nun sözlerini kınadı.

Garip, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Dışişleri Bakanı ve Başbakan sıfatları sebebiyle Türkiye’nin bugün yaşadığı bütün dış politika sorunlarının membaı olan Davutoğlu, muhabbetten ve güler yüzden bahsetmiş. Muhabbette de güler yüzde de muhatap önemlidir. Muhatabınız ihanet çukurunda debeleniyor ve el uzattığı herkesi, bu çukura çekmek istiyorsa elbette bu kimse, ne muhatap olmayı hak eder ne de güler yüzü. Bu sebeple Sayın Genel Başkanımız ve Ülkücü Hareket, kiminle muhabbet edeceğini ve kime güler yüz göstereceğini gayet iyi bilir. Sayın Bahçeli ve  Milliyetçi Hareket; devletin bekası, yüce Türk milletinin huzuru, güçlü ve her daim dinamik Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza değin var olması için milletten aldığı güçle çalışmaktadır, buna da kimse engel olamayacaktır. Toplumu ayrıştırıcı, kin ve nefrete yönelik söylemleriyle devletin temellerine yönelik saldırılar yapan bu şahsın, milletimizden uzaklaştığı aşikar bir gerçektir. Suriyelileri kontrolsüzce kabul edip demografik bir güvenlik sorunu haline getirerek, Suriye sorununu bir çıkmaza sürükleyen ve son olarak Suriye’de federasyona yeşil ışık yakan Hariciye uzmanına söyleyecek elbette çok söz vardır. Ama bu durumda, bahsi geçen dilenden iftaralar ve karalamalara yönelik sözler dökülen bu şahıs, muhabbeti de tebessümü de hak etmemektedir. Bu haliyle hak edebilmesi de pek mümkün gözükmemektedir. Zira şaşmaz bir hüküm verici olan tarih, gerçeği tüm çıplaklığıyla kaydetmektedir.”

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.