Denizlili kurtarma ekibi 14 yaşındaki Burak’ı kurtarırken, duygusal diyaloglar yaşandı
  • Haber Denizli
  • Gündem
  • Denizlili kurtarma ekibi 14 yaşındaki Burak’ı kurtarırken, duygusal diyaloglar yaşandı

Denizlili kurtarma ekibi 14 yaşındaki Burak’ı kurtarırken, duygusal diyaloglar yaşandı

Kahramanmaraş merkezli depremde en büyük hasarlardan biri de Hatay’da meydana geldi. Denizli Büyükşehir kurtarma ekipleri Antakya’da depremden saatler sonra enkaz altındaki 14 yaşındaki Burak’a ulaştı. Kurtarma ekipleri ile arasında duygusal diyalog yaşandı: “Korkma, buraya kadar geldik, artık seni bırakmayız!”

ABONE OL
Şubat 20, 2023 21:01
Denizlili kurtarma ekibi 14 yaşındaki Burak’ı kurtarırken, duygusal diyaloglar yaşandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Depremin en ağır hasarlarından birinin yaşandığı Hatay’ın Antakya ilçesinde Denizlili kurtarma ekibi ile genç depremzede arasında duygusal diyalog yaşandı. Saraykent Mahallesi İnönü Caddesi üzerindeki 6 katlı bir apartman çöktü.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kurtarma ekipleri içeride canlı olduğunu tespit edince hemen çalışmaya başladı. İş makineleri ile yüksek çalışma ile başlayan kurtarma harekatı saatler sürdü.

4. katta bulunan bir depremzede için iki kat yukarıdan kazılarak aşağıya doğru inildi. Sonunda Depremzedeyi yaşama bağlayacak küçük bir delik açıldı. İsminin Burak olduğunu söyleyen 14 yaşındaki depremzede ışığı görünce duygulandı.
Sakin görüntüsü dikkat çeken Burak için ekipler seferber oldu. Burak’la ilk göz göze gelen kurtarma ekibi üyesi, “Korkma, buraya kadar geldik, artık seni bırakmayız” dedi. Açılan delikten Burak dışarıya doğru yavaşça çekildi. Burak’ın “Galiba sıkıştım” sözleri duyuldu. Ekip üyeleri yine devreye girerek genci sakinleştirdi ve dışarıya sağ salim çıkardı. Vücudunda herhangi bir yarası bulunmadığı gözlemlenen genç, tedaviye alındı.
Denizli Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Murat Başlı, “Burak’ın kurtarılması için uzun ve titiz bir çalışma yaptık. Sağ salim çıkardığımız için çok mutluyuz” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.