Devlet Hastanesi alerji hastalarını tedavi edecek

Devlet Hastanesi alerji hastalarını tedavi edecek

Denizli Devlet Hastanesi bünyesine yeni bir bölüm daha eklendi. Hasta kabulüne başlayan İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniğinde 18 yaşından büyük yetişkinlerin karşılaştığı alerji hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılıyor.

ABONE OL
Mart 4, 2022 19:05
Devlet Hastanesi alerji hastalarını tedavi edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vücudun bağışıklık sistemini hedef alan rahatsızlıklara immünolojik hastalıklar, vücudun çeşitli yabancı maddelere aşırı reaksiyonu sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklara ise alerjik hastalıklar dendiğini belirten İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Öncül, bu iki hastalık grubu ile İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniğinin ilgilendiğini söyledi. Genetik ve çevresel faktörlerin alerjik hastalıkların gelişiminde önemli rol oynadığını ve alerjik hastalıkların çağımızın en sık görülen sorunlarından birisi haline geldiğini belirten Öncül, İmmünoloji  ve Alerji Hastalıkları Polikliniğinde; ağırlıklı olarak astım, alerjik rinit (alerjik nezle), alerjik konjonktivit (göz alerjisi), gıda alerjileri, böcek alerjileri (arı alerjisi gibi), kronik öksürük, dermatit (egzemalar) ve ürtiker/anjioödem (kurdeşen) gibi hastalıkların tanı ve tedavisinin yapıldığını ifade etti.

İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları kliniğinde, poliklinik hizmetleri ve tanısal testlerin randevu sistemi ile gerçekleştirildiğini vurgulayan Öncül, şöyle konuştu:

“Poliklinik muayene randevuları, merkezi hasta randevu sistemi ile (MHRS; 182 veya internet üzerinden) verilmektedir. Hastaların İmmünoloji ve Alerji kliniğinden MHRS randevusu alabilmesi için bir doktor tarafından (aile hekimi veya başka bir uzmanlık dalından hekim) İmmünoloji ve Alerji kliniği için “yeşil listeye” eklenmiş olması gerekmektedir. Alerji haplarına (antihistaminikler) ve grip ilaçlarına poliklinik randevusundan 5 gün önce ara verilmiş olması uygun olacaktır. Muayene günü mümkünse tok karnına gelinmelidir. Polikliniğimizde alerji testleri ücretsiz yapılmaktadır” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.