Garip’ten Türkeş mesajı

Garip’ten Türkeş mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 24. yılı dolayısıyla anma mesajı paylaştı.

ABONE OL
Mart 4, 2022 04:02
Garip’ten Türkeş mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Merhum Alparslan Türkeş’in gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü Türkiye’ye ve Türk milletine adadığını söyledi. Garip, Türkeş’in devlet ve siyaset adamı olarak daima saygıyla akıllarda kalacağını belirterek, “Merhum Alparslan Türkeş, Türk milleti ve Türk Dünyasının birlik, beraberlik ve dirliği konusunda amansız mücadeleler veren örnek bir dava adamıdır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun liderliğinde yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Merhum Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir. Vefatı hala dün gibi gözlerimizin önünde ve acısı hala yüreğimizde kor gibi yanmaktadır. Onun bıraktığı boşluğu büyük Türk Milleti içerisinde bir lider yetişmedi diyebiliriz. Ancak onun bıraktığı ülküleri, eserleri, hedefleri bize açtığı yol bizler için daima ışık oldu. Bizim içerimizdeki vatan millet aşkını daha fazla örseleyen bir ışık tuttu. Kendisinin Türk siyasi ve Türk Milletinin hayatında eşsiz bir yeri vardı. Vefatından sonra ülkücü camiadan olsun ya da olmasın her türlü siyasi görüşten farklı düşünce gruplarından kişiler arkasında daima olumlu yad ettiler. Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 24. yıl dönümünde rahmetle yad ediyorum” diye konuştu.

“ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR DOKTRİNLER BÜTÜNÜDÜR”
Merhum Alparslan Türkeş’in 9 Işık Doktrinine de değinen Garip, “Başbuğumuz Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisindeyken, Türk milletine insanca daha müreffeh ve çağdaş seviyesine nasıl ulaşılabilir fikrine kafa yormuş. Bununda bir partinin siyasi bir fikirleri ve ilkeler doğrultusunda olabileceği inancına vararak, 9 ışık doktrini dediğimiz, ‘milliyetçilik, ülkücülük, ahlakçılık, ilimcilik, toplumculuk, köycülük, hürriyetçilik, şahsiyetçilik, gelişmecilik, endüstri ve teknikçilik’ gibi konuları esas almaktadır. Bunun da temelini Türk milliyetçiliğine oturtmuştur. Bu milliyetçilik esası kesinlikle kafatasçı ya da ırka dayanan bir milliyetçilik anlayışı değildir. Aslolan, Türk milletine ya da bu bayrak altında Türklük şuuruna sahip, Türk milletine bağlılık ve sevgi ile Türk devletine sadakat ve hizmeti esas alan, Atatürk milliyetçiliği ve ilkeleri, laikliği ile aynı şekilde kişi hak ve hürriyetlerine asla müdahale etmeyen özgürlükçü bir doktrinler bütünüdür. 9 ışık doktrini sürekli gelişmelere açık, özellikle gençlerimizin gelecek nesillere büyük ve müreffeh bir Türkiye bırakılması için geliştirmiştir. Bütün nesilleri kapsayan bir doktrindir. Dar bir zaman aralığında kalmamıştır. Bu doktrin ülkenin geleceğine ışık tutmaktadır” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.