Hekimlerden Covid-19’un meslek hastalığı sayılması talebi

Hekimlerden Covid-19’un meslek hastalığı sayılması talebi

Koronavirüsün en çok etkilediği kesim olan hekimler harekete geçti. Covid-19’un meslek hastalığı olarak sayılması gerektiğini belirten Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, “Hekimler olarak çok riskli bir iş yapıyoruz. Bu süreçte kaybettiğimiz meslektaşlarımızın sayısı da giderek artıyor” dedi.

ABONE OL
Mart 4, 2022 04:04
Hekimlerden Covid-19’un meslek hastalığı sayılması talebi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Tabip Odası, Başhekim Uzm. Dr. Ahmet Bacanlı’yı koronavirüs nedeniyle kaybeden Özel Denizli Cerrahi Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Erbay açılamasına Ahmet Bacanlı başta olmak üzere yaşamını yitiren tüm hekimleri anarak başladı.

19. ayını geride bırakan salgının tüm yükünü sırtlanan sağlık çalışanlarının özveriyle hizmet verdiğine işaret eden Prof. Dr. Erbay, “Bugüne kadar 484 sağlık çalışanını salgında kaybettik. Hekimler olarak çok riskli bir iş yapıyoruz. Bu süreçte kaybettiğimiz meslektaşlarımızın sayısı da giderek artıyor. Zor bir sorumluluk üstlenen hekimler ve sağlık çalışanları için COVID-19’un meslek hastalığı olarak sayılmasını talep ediyoruz” dedi.

Hastane önünde gerçekleşen etkinliğe hastane hekimleri ve çalışanları da katıldı.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.