OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz Gaziantep’ten seslendi: OSB alanı genişlemeli

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz Gaziantep’ten seslendi: OSB alanı genişlemeli

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Gaziantep’e çıkarma yaptı. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve aralarında Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz’in de bulunduğu Yönetim Kurulu Üyeleri bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanvekili, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz, OSB alanının genişletilmesi gerektiğini söyledi, “İlimize yatırım yapmak isteyenlerin komşu şehirlere gitmek zorunda kaldığı bir durumdayız” dedi.

ABONE OL
Mart 3, 2022 20:05
OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz Gaziantep’ten seslendi: OSB alanı genişlemeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

OSBÜK Yönetim Kurulu Gaziantep’te önce Vali Davut Gül ile bir araya geldi. OSBÜK’ün Türkiye’deki tüm OSB’lerin üst kuruluşu olduğunu ifade eden Başkan Kütükcü, “OSB projesi Cumhuriyet tarihinin en başarılı projelerinden birisidir” dedi.

Kütükcü, organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştirdiğini, OSBÜK olarak bu güçlü yapıyı daha rekabetçi hale getirmek için çalıştıklarını vurguladı.

Kütükcü, “OSB’lerimizi geleceğe daha sağlam adımlarla taşımak için dijitalleşme, yeşil dönüşüm, mesleki eğitim gibi pek çok alanda çalışmalar yürütüyoruz. OSB’lerimizin kurumsal kapasitelerini geliştirmeyi hedefleyen bu çalışmalarımız, katılımcı sanayicilerimize ve yatırımcılara da pozitif yansıyor. Öyle ki şu anda OSB’lerimizin pek çoğuna yoğun bir yatırımcı ilgisi var. Bu yatırım ilgisi ve OSB’lerimizin üretim iştahı ülkemiz için çok kıymetli” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, OSB’lerin olağanüstü üretim performansı sergilediğini ifade etti. Gaziantep OSB’nin şehirdeki öncü rolünden bahseden Vali Gül, Gaziantep OSB’nin şehrin lokomotifi olduğunu ve birçok gelişmenin önünü açtığını kaydetti.

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep OSB’de yapılan OSBÜK Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştü. Toplantıda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep OSB’nin ortak çalışmaları ile sanayi ve üretim gündemine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

OSB ALANI GENİŞLETİLMELİ
OSBÜK’ün Gaziantep programı ile ilgili değerlendirme yapan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanvekili ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz, “OSBÜK Başkanımız Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyelerimizle Gaziantep’te Valimiz Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile bir araya geldik. Gaziantep OSB Başkanımız Cengiz Şimşek’e nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederim. Denizli’de OSB alanlarımızın genişlemesi konusunda daha çok çalışılması gerekiyor. İlimize yatırım yapmak isteyenlerin komşu şehirlere gitmek zorunda kaldığı bir durumdayız” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.