Üreticiye hububat desteği

Üreticiye hububat desteği

“Kuraklık Nedeniyle Atıl Kalan Hububat Alanlarının Tarıma Kazandırılması” projesi kapsamında Tavas ve Acıpayam’da üreticilere yüzde 50 hibeli hububat tohum dağıtıldı.

ABONE OL
Mart 3, 2022 22:04
Üreticiye hububat desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Programa Tavas Kaymakamı Mutlu Köksal, Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya ile birlikte il ve ilçe protokolünün yanı sıra üreticiler katıldı.

Bu yıl kentte yaşanan kuraklık nedeniyle müdürlükçe hazırlanan ve bakanlıkça finanse edilen “Denizli İlinde Kuraklık Nedeniyle Atıl Kalan Hububat Alanlarının Tarıma Kazandırılması” projesi kapsamında Acıpayam, Tavas ve Kale’de yüzde 50 hibeli olarak 117 bin kilogram sertifikalı hububat tohumluğunun dağıtımına başlandı.

Yüzde 50 hibe destekli tohum dağıtım töreninde konuşan İl Müdürü Yılmaz Erkaya, üç proje ile bu yıl toplamda 269 bin kilogram sertifikalı hububat tohumunun %50 hibeli olarak Çal, Çivril, Baklan, Acıpayam, Tavas ve Kale’de dağıtıldığını belirterek, üreticilere 1 milyon 500 lira tohum desteği yapıldığını ifade etti. Erkaya uygulanan projeler ile hububat üreticilerinin desteklenmesinin yanı sıra boş arazilerin tarıma kazandırılmasının amaçlandığını söyledi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.