Yeni ekonomi modeli Denizlili sivil toplum örgütü temsilcilerine anlatıldı

Yeni ekonomi modeli Denizlili sivil toplum örgütü temsilcilerine anlatıldı

‘Türkiye’nin yeni ekonomi modeli ve Denizli’ Ak Parti Denizli örgütünün düzenlediği toplantı ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve iş dünyası temsilcilerine anlatıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, “Ülkemizin refahını arttırmaya devam edeceğiz” derken, İl Başkanı Yücel Güngör ise “Ortak paydamız Denizli” dedi.

ABONE OL
Mart 4, 2022 19:02
Yeni ekonomi modeli Denizlili sivil toplum örgütü temsilcilerine anlatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çamlık Ofis’teki programa, Ak Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ali Değirmenci, Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve Denizli’deki sivil toplum örgütü ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türkiye Ekonomi Modeli ile kur tehdidiyle paradan para kazanan anlayışın terk edildiğini belirterek “Yeni ekonomi programında düşük faiz ve istikrarlı kur politikasıyla Türkiye’nin ihracat avantajını kalıcı hale getirecek ve bu çerçevede ülkemizin refahını arttırmaya devam edeceğiz.” dedi.

‘SON 20 YIL SALDIRILAR NEDENİYLE KOLAY GEÇMEDİ’
2022 yılında ortaya konulan ekonomik programın 2023 hedeflerini başarma istikametinde çok daha mesafe almalarına vesile olacağını anlatan Özkan, “Ülkemizin son 20 yılı kolay geçmedi. Ekonomimizi, milli irademizi ve demokrasimizi hedef alan saldırılar aslında vatandaşlarımızın, 85 milyonun ekonomik kaynaklarını hedef alıyordu. Biliyoruz ki darbeler, vesayetler ve milli iradeye karşı girişimlerin arka planında doğrudan ülkenin ekonomik kaynakları vardır” dedi.

‘YATIRIM ÜLKESİ’ HEDEFİ
Üreticinin, ihracatçının ve sanayicinin önündeki engelleri tamamen ortadan kaldırarak kalıcı yatırım ülkesi haline gelmek istediklerini dile getiren Özkan, şunları kaydetti:
“Türkiye olarak salgın ortaya çıktığı andan itibaren güçlü sağlık altyapımız sayesinde vatandaşlarımızın sağlığını koruduk. 2020 yılı bütün dünya ekonomileri açısından büyük bir kayıp yıl olmasına rağmen Türkiye güçlü sağlık altyapısı sayesinde tam kapamaya gitmeden kontrollü üretimine devam etmiş ve 2020 yılını 1,8 büyüme oranıyla hamdolsun kapatabilmiş. Artık 2021 yılı bu anlamda Türkiye için çok farklı bir yıl olacak. Büyümeyi başarmışız. Bütün dünya ülkeleri küçülme istikametinde giderken Türkiye olarak pozitif büyümeye ulaşmışız.” değerlendirmesinde bulundu.

‘REFAHI ARTIRACAĞIZ’
Özkan, kur tehdidiyle paradan para kazanan, faizle para kazanan ekonomi anlayışının terk edildiğini ifade ederek şöyle devam etti:
“İş dünyasının önünü görebildiği, yabancı yatırımcıların bizi tercih ettiği, üretim, istihdam ve ihracat avantajı sonuna kadar kullanılarak Çin’in son 20 yıllık süreçte yakaladığı hızlı büyüme trendine Türkiye olarak girebilecek miyiz ? Bütün tartışma bu. Bu anlamda belki yüz yılda, bin yılda dediğimiz değişim sürecinde Türkiye tercihini yapmıştır. Ve tercihin millet ve iş dünyası nezdinde karşılığının olduğu görülmüştür. Yeni ekonomi programında düşük faiz ve istikrarlı kur politikasıyla Türkiye’nin ihracat avantajını kalıcı hale getirecek ve bu çerçevede ülkemizin refahını arttırmaya devam edeceğiz.”

GÜNGÖR: ORTAK PAYDAMIZ DENİZLİ
Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör ise “Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme odaklı yeni ekonomi modelimizi ve Denizlimizin sistemdeki durumunu, Denizli iş dünyasıyla verimli bir istişare toplantısında ele aldık, yeni modeli anlattık. Ortak paydamız Denizli. Denizlimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.