Yetiştiricilere yüzde 85 hibeyle 1.072 hayvan verildi

Yetiştiricilere yüzde 85 hibeyle 1.072 hayvan verildi

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe Desteği Projesi” kapsamında, yüzde 85 Hibe Desteği sağlanarak 67 yetiştiriciye toplam 1072 küçükbaş damızlık hayvan dağıtıldı.

ABONE OL
Mart 4, 2022 19:05
Yetiştiricilere yüzde 85 hibeyle 1.072 hayvan verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2020-2022 yıllarında uygulanan Damızlık Hayvan Yatırımı yüzde 85 hibe Desteklemesi (15 Koyun 1 Koç Alımı) projesi kapsamında Denizli’de almaya hak kazanan 67 yetiştiriciye 990 baş koyun 66 baş koç ile 15 keçi 1 baş teke olmak üzere toplam 1.072 küçükbaş damızlık hayvan dağıtımı yapıldı.

Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Pamukkale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde 67 yetiştiriciye kura çekimi il/İlçe teknik personellerince küçükbaş hayvanlar teslim edildi.

Dağıtımı yapılan hayvanların 2 yıl boyunca işletmelerde takibi yapılarak yetiştiricilere yetiştiricilik ve sağlık konusunda destek verileceği bildirildi.

Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak proje ve desteklerle üreticilerin yanında olduklarını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya, “Denizli’de 67 hayvancılık işletmesine katkı sağlayacak bu programda aynı zamanda sürü kalitesini de artırmayı hedefliyoruz. Damızlık kalitesi yüksek olan bu hayvanların sürülere dahil olmasıyla birlikte Denizli’de küçükbaş hayvancılığa önemli bir katkı sağlıyoruz. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.