Yusuf Garip’ten Kadınlar Günü mesajı

Yusuf Garip’ten Kadınlar Günü mesajı

Kadınların Türk kültüründe her daim saygı duyulan vazgeçilmez önemli bir konumunun olduğunu belirten Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, kadınlara her kademe de hak ettiği değerin verilmesini savunduklarını ve bu doğrultuda çalıştıklarını söyledi.

ABONE OL
Mart 4, 2022 19:03
Yusuf Garip’ten Kadınlar Günü mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Gün dolayısıyla açıklama yayımlayan Garip, kadının Türk toplumlarında değerini ve saygı duyulan vazgeçilmez önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Kadının kurulan ilk Türk devletlerinden günümüze gereken saygı ve konuma sahip olduğunu ifade eden Garip, “Türk boylarında hakan sefere çıktığında onun yerine boyların yönetimini kadınlar devralmıştır. Kadınlar, Kurtuluş Savaşı başta olmak üzere savaşlarda kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Kadınlarımız evde annelik görevi yaparken, iş ve sosyal yaşamda da başarılarıyla göz doldurmaktadırlar. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözü kadınların değerini ortaya koymaktadır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerimiz olan kadın, toplumumuzun ana unsurudur. Kadınlarımıza sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde değil, tüm günlerde hak ettikleri saygıyı göstermeliyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak da, kadınlara her kademe de hak ettiği değerin verilmesini savunduğumuz gibi bu doğrultuda da çalışmalar yürütmekteyiz. Türk kadını, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de daha sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu müreffeh bir toplum olma yolunda kilit rol oynamaya devam edecektir. Bu vesileyle başta analarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.