Milli Eğitim Müdürü Ekici’den yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürü Ekici’den yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, önümüzdeki hafta başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesi mesaj yayınladı.

ABONE OL
Eylül 10, 2022 01:02
Milli Eğitim Müdürü Ekici’den yeni eğitim öğretim yılı mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mesajında, öğretmenlerin hem akademik hem de sosyal yönlerini tamamlamış başarılı bireyler yetiştirmek için canla başla çalıştıklarını belirten Ekici, “İç ve dış paydaşlarımızın desteğini alarak yaptığımız tüm çalışmalarda, tesadüflere yer vermediğimizi belirtmek isterim. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte daima takım ruhuyla hareket etmekteyiz. Eğitimde bilimsel ve pedagojik yöntemleri inceleyerek kendimizi geliştirmekte, öğrencilerimizin başarılılarını daha fazla artırmanın yollarını araştırmaktayız. Nitekim özellikle ülkemizde son on yılda eğitimde başarı istatistiklerine bakıldığında Denizli’nin, eğitim-öğretim alanında ilk üç sıralarda yer aldığını görmek mümkündür. Bu başarıda bizim ve öğrencilerimiz kadar değerli velilerimizin de özverili desteklerinin önem arz ettiğini belirtmek gerekir. Bizlere ve çocuklarımıza verdikleri katkılar için tüm velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sembolik bir değerinin de bulunduğunu anlatan Ekici, “Bu eğitim-öğretim yılında cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tüm şehirlerimizde olduğu gibi Denizli’mizde de eğitim-öğretim çalışmalarının öğrencilerimize yeni inançlar ve yeni ufuklar kazandıracağına olan inancım tamdır. Unutmayınız ki inancı ve ufku olmayan bir insanın geleceği de olmaz. Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın büyük önem verdiği okul öncesi eğitim, mesleki eğitim ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin kapsamlı bir şekilde desteklenmesi konularında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu üç konunun gelecek nesillerimiz için ne kadar önem arz ettiğinin bilinciyle hareket etmekteyiz. Bakanlığımızca her yerde matematik anlayışıyla hazırlanan matematik seferberliğinde Denizli olarak gerçekleştirdiğimiz proje ve iyi uygulamalarla yer almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bakanlığımızın bir başka önemli projesi olan köy yaşam merkezleri ile ilgili olarak da ilimizde yeni köy yaşam merkezlerini hayata geçirmek için canla başla çalışmaktayız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında yeni ufuklara giden yolda meslektaşlarım, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yürümekten büyük kıvanç duymaktayım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi kâfi değildir” veciz sözüyle 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının bizlere ufkun ötesini gösteren bir eğitim-öğretim yılı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.