Mesleki Eğitim’de yeni dönem masaya yatırıldı

Mesleki Eğitim’de yeni dönem masaya yatırıldı

Mesleki ve Teknik Eğitimde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sonu genel değerlendirilmesi ve 2022-2023 eğitim-öğretim yılı çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.

ABONE OL
Eylül 16, 2022 01:27
Mesleki Eğitim’de yeni dönem masaya yatırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerindeki mesleki eğitimden sorumlu şube müdürleri ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı 17 okul müdürü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge’de görevli öğretmenler katıldı.

Sanayi alanında her geçen gün büyüyen ülkemizde mesleki eğitimin değerinin daha da artırdığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, çarkların dönmesi için ara elemanın önemine dikkat çekti.

Ekici, “Çıktığımız mesleki eğitim yolunda üç tanesi organize sanayi bölgelerinde olmak üzere okullarımızda mesleki eğitim merkezleri açtık. Mesleki eğitim merkezi öğrenci sayımızı 2.800’lerden 9.300’lere taşıdık. Hedefimiz ilk etapta 10 bin üzerine çıkarmaktır. Fiziki kapasitemize günden güne artırmak için çalışmalarımız devam ediyoruz. Mesleki eğitime yönlendirilen her bir öğrenci ülkenin geleceğine yatırımdır. Okullarımızda da tanıtım ve bilgilendirmeler yaptık, yapıyoruz. Mesleki eğitim okul müdürlerimiz de büyük bir gayretle bu işe dört elle sarıldı. Meslek liseleri adı ile müsemma üretim bandında olsun. Eğitim-üretim-istihdam üçgeninde sürekli var olmak istiyoruz. Okullarımızdaki en güçlü yanımız olan fiziki kapasite ve beşeri sermayeyi en üst düzeyde kullanarak bunu ticarileştirmek istiyoruz. Bunun içinde her geçen gün üretimimizi artırmaya çalışıyoruz. Üretime paralel olarak da döner sermayelerimizdeki işlerlik ve verimliliğimiz artıyor.
Mesleki eğitimde Ar-Ge çalışmalarımızda patent, faydalı model, marka, tasarım ve tescile de büyük önem veriyoruz. Yaptığımız işlerde markalaşmak ve sesimizi duyurmak çok önemli. Tüm bunlar bize dinamizm katacak. Yeni bir şeyler ürettiğimizde ürünlerimiz toplum nezdinde veya sektörel bazda bir hüsnü kabul görmesi gerekiyor. Tüm bunlarda tescille olacak. Mesleki eğitimde kalite ve niteliği artırmak için her geçen gün üstüne koyarak gitmeliyiz. Tüm bunları gerçekleştirdiğimiz takdirde meslek liselerimizin gücüne güç katarız. 2022-2023 eğitim öğretim yılının sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.