Protokolden Gaziler Günü mesajları

Protokolden Gaziler Günü mesajları

Denizli protokolü, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı, vatan savunmasında görev alan kahramanları andı.

ABONE OL
Eylül 19, 2022 11:59
Protokolden Gaziler Günü mesajları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gazilik unvanının verilişinin yıldönümü kutlanıyor. Denizli protokolü yayınladıkları mesajlarla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazileri andı.

İşte o mesajlar:

ALİ FUAT ATİK (DENİZLİ VALİSİ)
Ülkemizin istiklali ve istikbali, milletimizin birliği ve selameti uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak canından aziz bildiği vatanın her karış toprağı için kanını akıtan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşalesi gazilerimizin bu özel gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünün kutlanmasına vesile olan yiğitlere, bugünün sevincine ortak olan kahramanlara, vatan-millet için yaptıklarının bedelini ödeyememenin verdiği mahcubiyet ve emanetlerine sahip çıkmanın verdiği büyük sorumluluk ile bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Üzerinde yaşadığımız toprak parçasının aziz milletimiz için vatan halini alması, yıllardır süren huzur ve güven ortamı, Türk milletinin kalbinde her daim müstesna bir yere sahip olan şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadelenin eseridir. Şehit ve gazilerimizin, nefsinden vaz geçerek devlet ve milletimizin birlik beraberliği yolunda harcadıkları emek, döktükleri ter, akıttıkları kan ve canları pahasına sergiledikleri kahramanlıklar, asil milletimizin vicdanı ve hafızasından asla silinmeyecek, nesiller boyu evlatlarımıza anlatılacaktır. Şehit ve gazilerimizin kanlarıyla yoğrularak vatan olan bu topraklar, birlik ve bütünlüğümüze kasteden şer odaklarının her türlü çabasına rağmen vatanını canından aziz bilen ve gerektiğinde şehit veya gazi olan vatan evlatlarının feraseti sayesinde ebedi yurt olarak kalmaya devam edecektir.

Şehit ve gazilerimizin yazdıkları destanları okumak ve okutmak gayesiyle hareket eden bizler, onların fedakarlıkları karşısında yapılabilecek en anlamlı teşekkürün, bizlere emanet ettikleri bağımsızlığa, egemenliğe ve demokrasimize sahip çıkmak olduğuna inanıyor ve ülkemizin bekasının, şehitlik-gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip nesiller yetiştirmekle mümkün olacağını düşünüyoruz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize layık olmak, ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için tüm gücümüzle çalışıyoruz; milletimizin pak sinesinde bir zerre yer kaplayabilmek için bıkmadan, yorulmadan çalışmaya da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve istiklalimiz, birlik beraberliğimiz uğruna canı dahil her şeyini feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor; gazilik payesi ile şereflenmiş gazilerimize, ailelerine, yakınlarına sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyor; sevgi ve saygılar sunuyorum.“

OSMAN ZOLAN (DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI)
“19 Eylül, bu kutsal vatanın bekası için canları pahasına mücadele ederken gazilik şerefine nail olan kahramanlarımızın şan ve şeref günüdür. TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanının verildiği Gaziler Günü’nün 101 yıldönümündeyiz. Vatanı için hiç düşünmeden kanını döken, canını veren şehit ve gazilerimiz, bu fedakârlıklarıyla Türk milletine nice şanlı zaferlerle dolu bir geçmiş bırakmıştır. Şanlı tarihi boyunca bağımsızlık ve istiklali için mücadele eden aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur saymıştır. Vatanımızın her bir karış toprağının korunması için girişilen mücadelelerde sergilenen bu büyük fedakârlıklar Türk milletinin hafızlarımızdan asla silinmeyecek ve her bir şehit ve gazimiz gelecek nesillere anlatılacaktır.

Aziz Türk milleti dün olduğu gibi bugün de, şehit ve gazilerinden aldığı güç ve ilhamla hür ve bağımsız olarak bu topraklarda yaşamaya devam edecektir. 19 Eylül, bu kutsal vatanın bekası için canları pahasına mücadele ederken gazilik şerefine nail olan kahramanlarımızın şan ve şeref günüdür. Ay yıldızlı bayrağımız, şehit ve gazilerimizin kahramanlık ve cesaretleriyle, gururla sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Bu vesilelerle mukaddes vatanımızı kanlarıyla sulayan tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü yürekten kutluyorum.”

AVNİ ÖRKİ (PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI)
“Gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır” diyen Başkan Örki, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Gazilik ömür boyu taşınacak büyük bir onurdur. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan gazilerimiz, vefanın, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simgeleridir. Canını vatan, millet, bayrak uğruna hiçe sayan nice şehit ve gazilerimizin onurlu mücadelesi sonucunda vatan topraklarımızda huzurla yaşamaktayız. 19 Eylül, vatan, toprak, bayrak sevgisini en derinden hissederek, kahramanlığın eşsiz timsalleri olan, övünç kaynağımız gazilerimizin onur günüdür. Bu düşüncelerle, her karesini kanlarıyla vatan yapmış, bu topraklarda geçmişten bugüne milletimizin bağımsızlığı için mücadele etmiş, tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ise minnet ve saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyorum.”

YÜCEL GÜNGÖR (AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI)
“Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan bütün şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız. Bize emanet edip, bıraktığınız bu vatanımızda sizlerden aldığımız ilham ve gururla vatanımıza, milletimize, ülkemize hizmet etmek için gayret sarf etmekteyiz. Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır. Toprak eğer üstünde ölen varsa vatandır’ anlayışıyla bu toprakları bize vatan yapan, gazi ve şehitlerimizin kanlarıdır. Yüreklerindeki vatan, bayrak, millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz; sadece yaşarken değil, bu Aziz Millet dünya üzerinde var olduğu müddetçe, bu topraklarda yaşayan herkes için birer onur ve şeref vesileleridir. Sizler, Şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Aziz Milletimiz hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiştir. Yüce Türk Milleti bağımsızlığını savaşlarda göğüs göğüse çarpışarak kazandığı için gaziliğin değeri, çok büyük ve çok anlamlıdır. Üzerinde bulunduğumuz toprak parçasında düşman korkusu olmadan yaşamlarımızı sürdürebiliyorsak, bu hem kahramanlarımızın canlarını vatan için feda etmiş olmaları ve hem de halen feda etmekte oldukları içindir. 1921 yılında, TBMM tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK’ e “Mareşal” rütbesi ile “Gazilik” unvanı verilmesinin onurunu yaşamaktayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi, hayatta olanları şükranla ve teşekkürle, Hakkın rahmetine kavuşan kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Sizler bizim baş tacımızsınız, onurumuzsunuz. Sizlerin kahramanlığı ile yükselen bir vatanımız var. Gerek şehitlerimiz gerek gazilerimiz bu ülkeye en fazla değer katan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni şaha çıkaran çok değerli unsurlar. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

MUSTAFA ŞEVİK (BULDAN BELEDİYE BAŞKANI)
“Vatan evlatları tarih boyunca Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kıbrıs’da,, Antep’te, Maraş’ta, İzmir’de, terörle mücadelede, 15 Temmuz darbe girişimi ile mücadelede kısacası her zaman ve vatan bildiğimiz her yerde milli birliğimize kast edenlere karşı ‘Ölürsek şehit oluruz, kalırsak gazi’ diyerek vatanın bütünlüğünü ve şehadeti her şeyin üstünde tutmuştur.
Gazilerimiz, fedakârlıklarıyla bizlere nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Ay yıldızlı al bayrağımız, onların cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmaktadır.
Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar hafızlarımızdan asla silinmeyecek ve nesiller boyu evlatlarımıza anlatılacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; kahraman Gazilerimizin ’19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.