Ücretsiz ders kitapları sıralarda öğrencileri bekliyor

Ücretsiz ders kitapları sıralarda öğrencileri bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2003-2004 öğretim yılında başlanan ücretsiz ders kitapları projesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ilk ve orta dereceli ders kitapları sıralara kondu, öğrencileri bekliyor.

ABONE OL
Ağustos 24, 2022 01:01
Ücretsiz ders kitapları sıralarda öğrencileri bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü Pamukkale, Merkezefendi, Serinhisar, Çivril ve Sarayköy olmak üzere 5 ayrı dağıtım noktasından il genelindeki okullara ders kitabı dağıtımını yapıyor.

Pamukkale Zahide Kaynak Dinçer Ortaokulu’nda ücretsiz ders kitapları ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, ziyaretler ile hazırlıkları yerinde gördüklerini söyledi.

Ekici, “Bakanlığımızca 2003-2004 yılında ilk defa dağıtılmaya başlanan ücretsiz ders kitapları geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize ücretsiz ulaştırılacak. İlimize gelen ücretsiz ders kitaplarını tüm okullarımıza dağıttık. Kitaplar yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin sıralarının üzerinde hazır bir şekilde bekliyor olacak. Bakanlığımız tarafından 1.605.000 ücretsiz ders kitabı ilimize gönderildi. Beş dağıtım noktasından kitaplar okullarımıza teslim ediliyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılının ilk gününde de 1.605.000 ücretsiz ders kitabı sınıflarda sıraların üzerinde eksiksiz olarak öğrencilerimizi bekliyor. İlk ders zilinin çaldığı gün bu kitapların sıralarda hazır olması öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Bu hizmetin gerçekleştirilmesinde emeği geçen bakanlığımız yetkililerine ve müdürlüğümüzde dağıtımda görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Okullarda güzellikler oluşturmak hepimizin görevi. Öğrencilerimizi çok özledik. İlk ders zilinin çalması ile birlikte okullarımız yeniden öğrencilerle cıvıl cıvıl dolup taşacak. Yeni eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: denizlihaber.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.